NOVINKY

28. října 2020

Píseň o mé zemi

Některé písně nesou poselství, pro které mohou být zakazovány. Jako třeba Píseň o mé zemi.

Karel Černoch s Pavlem Žákem ji napsali jako protest proti okupaci naší země v roce 1968. Když s ní Karel vyhrál Bratislavskou lyru, bylo mu zakázáno zpívat. Aby svým umem mohl opět rozdávat radost, musel se od poselství písně veřejně distancovat a udělené ocenění vrátit.

Cítím, že poselství Písně o mé zemi opět ožívá. Proto jsem se rozhodl ji dnes připomenout. Povedlo se mi to díky týmu skvělých hudebníků pod vedením Petra Tomečka. Všem zúčastněným moc děkuji.

Žijme, zpívejme a neztrácejme lidskou tvář.

Píseň si můžete poslechnout zde.

9. října 2020

Projev na demonstraci před Ministerstvem zdravotnictví

Dne 27. 9. 2020 Dan vystoupil na demonstraci před budovou Ministerstva zdravotnictví. Na tuto demonstraci byl pozván pořadateli a rozhodl se proto využít možnosti se veřejně vyjádřit. Vyjádřil se sám za sebe a není propojen s žádným hnutím, politickou stranou ani skupinou. Projev ke shlédnutí zde.

2. září 2020

Zářijový koncert v Olomouci se zajímavými hosty

Pamatujete si ten oblíbený bulvární příběh o tom, jak Dan Hůlka před lety trhal tulipány v Olomouci a policie ho odvedla na stanici? :) Do hanácké metropole se Dan vždy rád vrací a 27. září se ve zdejším Divadle Na Šantovce bude konat koncert s báječnými hosty. Vstupenky v prodeji zde

22. července 2020

Daniel Hůlka coby Vodník v Českém Krumlově

Stejně jako každý rok i letos se Daniel zúčastní mistrovských pěvěckých kurzů v Českém Krumlově pod vedením Vladimíra Chmela. V rámci těchto kurzů proběhnou také dva koncerty pro veřejnost v Rajském dvoře Kláštera Klarisek, a to 1. 8. 2020 a 8. 8. 2020. Na koncertech budou mít posluchači možnost poslechnout si árie z Dvořákovy Rusalky. Více zde

 

7. července 2020

Kat Mydlář místo Muže se železnou maskou v listopadu

Z rozhodnutí pořadatele se ve dnech 20. - 29.11.2020 v Divadle Broadway Praha neodehraje muzikál Muž se železnou maskou, ale náhradní titul Kat Mydlář. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. 

 

30. června 2020

Dan poprvé v roli Vodníka: Komorní Rusalka v Trutnově 

Dosud jste na různých koncertech mohli slyšet Danielovu Árii Vodníka z Dvořákovy Rusalky. Dan však nastudovává celou roli Vodníka. Svoji premiéru v zelené kůži odehraje během komorního představení Rusalky v říjnu v Trutnově, pod záštitou Pražského hudebního institutu. Vstupenky již brzy v prodeji.

 

27. června 2020

Ústřední písnička z muzikálu Robinson Crusoe na Youtube

Muzikál Robinson Crusoe s Danielem Hůlkou v hlavní roli bude mít premiéru 12. listopadu 2020 v Divadle Na Maninách. Ústřední písničku "Šťastný návrat" si můžete poslechnout zde.

 

17. června 2020

Koncert zdarma 19. 6. nedaleko Olomouce (+živě online)

V pátek Daniel zazpívá v areálu Lázní Slatinice nedaleko Olomouce, a to společně s Kateřinou Brožovou a Petrem Tomečkem. Přijďte se podívat, vstup je zdarma. A kdo to máte daleko, můžete se těšit na online přenos na Danově Facebooku .

Foto: Panova flétna Petra Tomečka

 

11. června 2020

Nové termíny koncertů

Dnes byly do kalendáře přidány termíny dvou koncertů. V Jablonci nad Nisou vystoupí Daniel již 17. 6., spolu s Terezou Mátlovou a Vladimírem Chmelem. S ním se Dan setká také 17. 7. na mimořádném koncertě v prostorách brněnské vily Tugendhat, který je organizován ProART festivalem. 

8. května 2020

Pěvecká dílna na ProART Festivalu 2020

Vůbec poprvé se Daniel rozhodl předat studentům pěveckých oborů něco ze svého umu. Vybraní zájemci se mohou přihlásit na interpretační kurzy muzikálového zpěvu, které proběhnou od 16. do 18. 7. 2020 v rámci ProART Festivalu 2020 v Brně. Více informací zde.

6. dubna 2020

Náhradní termíny veřejných generálek Kata Mydláře

Termín 1.4.2020 od 11 hodin se přesouvá na 30.9.2020 od 11 hodin, termín 1.4.2020 od 15 hodin se přesouvá na 30.9.2020 od 15 hodin.
Termín 2.4.2020 od 11 hodin se přesouvá na 1.10.2020 od 11 hodin.
Vstupenky na původní termíny (pouze u těchto veřejných generálek) muzikálu Kat Mydlář zůstávají v platnosti a nevyměňují se.

88100539_2660887827343586_58285225462737

6. března 2020

Muzikál Kat Mydlář - situace s COVID-19

Daniel pilně zkouší roli Kata Mydláře ve stejnojmenném muzikálu. Ten měl být uveden v obnovené premiéře 2. dubna 2020. Vzhledem k situaci s COVID-19 byla premiéra muzikálu přesunuta na 1. 10. 2020. Vstupenky do divadla Broadway zde.

25. října 2020

Danovo vyjádření k 28. říjnu 2020

Milí přátelé,

 

jak všichni víme, vláda opět přitvrdila ve svých nařízeních. Jsem rád, když v této době kdokoliv vyjádří svůj nesouhlas s omezováním lidských práv a svobod. Jsem však toho názoru, že účast na veřejných shromážděních se nyní může obrátit proti nám všem (viz např. poslední větší demonstrace 18. října na Staroměstském náměstí). Vzhledem k náladě, která v naší zemi panuje, jsem přesvědčen o tom, že je třeba hledat jiná konstruktivní řešení. Proto jsem se rozhodl zrušit dnešní plánovanou procházku.

 

Procházku z Vyšehradu na Pražský hrad jsem avizoval v době zveřejnění otevřeného dopisu prezidentovi, kdy jsme se ještě mohli relativně svobodně scházet a shromažďovat. Původním záměrem bylo vytvořit průvod těch, kteří stejně jako já nesouhlasí s jednáním čelních představitelů naší země během tzv. koronavirové krize. Když vláda přitvrdila, udělal jsem z veřejné procházky neveřejnou a mnoho z vás mi psalo, že se ke mně „náhodně“ připojí. Mezitím vláda opatření opět zpřísnila a já si nemohu vzít na svědomí jakýkoli případný zásah proti lidem, kteří by se ke mně (byť „náhodou“) přidali.

 

Děkuji za pochopení.

Dan

9. října 2020

Zákaz zpěvu - zrušená vystoupení

Do 19. 10. 2020 se v České republice nesmí zpívat. Moc nás to mrzí, ale veškeré plánované akce do tohoto data byly zrušeny. 

12. srpna 2020

Belcanto v opeře a muzikálu na zámku Sychrov

Daniel vystoupí spolu s Terezou Mátlovou, Peterem Bergerem a Vladimírem Chmelem 10. září na zámku Sychrov. Výtěžek z prodeje vstupenek bude věnován zdravotníkům, pracovníkům sociálních služeb a hasičům, kteří se v této nelehké době ocitají pod velkým tlakem. Vstupenky v prodeji zde.

 

22. července 2020

Muž se železnou maskou v říjnu

V muzikálu Muž se železnou maskou vystoupí Dan v roli mušketýra Aramise v neděli 18. října 2020 od 15 hodin v Divadle Broadway.

 

6. července 2020

Koncert "Děkujeme" na zámku Mělník

Tereza Mátlová a Daniel Hůlka poděkují koncertem zdravotníkům a pracovníkům v sociálních službách 19. 7. 2020 na letní scéně zámku Mělník. Tento koncert vznikl jako poděkování za jejich odvahu a nasazení v době pandemie Coronaviru.  Vstupenky zde.

 

28. června 2020

Vodníkova árie v Danově podání na Youtube

Daniel se poslední měsíce pilně připravuje na roli Vodníka v Dvořákově Rusalce. Jeho Vodníkovu árii ("Celý svět nedá ti, nedá") si můžete poslechnout na novém oficiálním Youtube kanálu a rovnou mu můžete dát odběr :). Ke zhlédnutí zde.

Foto: Martin Kubišta - Městské divadlo Jablonec nad Nisou

 

18. června 2020

CD Muž se železnou maskou k poslechu online

Věděli jste, že CD s písničkami z muzikálu Muž se železnou maskou si můžete poslechnout na Youtube nebo Spotify? Píseň Tajemství v podání Aramise - Daniela Hůlky zde

 

15. června 2020

Poděkování: Autocentrum V-Group

Za krásný nový vůz velmi děkujeme manželům Vlčkovým z Autocentrum V-group. Panu Petru Tomečkovi moc děkujeme za zprostředkování a pevně věříme, že Daniel v tomto autě rozveze spoustu krásných hudebních zážitků.

9. června 2020

Vstupenky na vánoční koncert v prodeji

Vánoce jsou sice ještě daleko, ale již nyní si můžete zakoupit vstupenky na Danův vánoční koncert, který se bude konat 8. prosince v Divadle Broadway. Letošní vánoční koncert se bude nést v duchu Danova návratu k opeře. Diváci nejprve uslyší komické árie a dueta z českých a světových oper, které jim dokážou, že opera nemusí být vždy vážná. Zazní vybrané melodie z Prodané nevěsty, Lazebníka sevillského, Hoffmanových povídek a dalších. V druhé části koncertu se Daniel Hůlka přenese do muzikálového žánru, bez kterého bychom si ho nedovedli představit a na závěr zazní koledy a písně, ze kterých na diváky dýchne adventní čas. Spoluúčinkují: Tereza Mátlová, Vladimír Chmelo, Tomáš Jeřábek a Ahmad Jafar Hedar

6. května 2020

Koncerty pro 100

Daniel vystoupí 4. června 2020 v rámci projektu "Koncerty pro 100" v Divadle Broadway.

Vstupenky na koncert není možné rezervovat, pouze koupit. Max. kapacita 100 osob.

Vstupenky k zakoupení:
- pokladna Divadla Broadway
- stránky Ticketart
- stránky Divadla Broadway

27. března 2020

Daniel Hůlka v seriálu Modrý kód

Daniel Hůlka se objevil v epizodní roli v oblíbeném televizním seriálu Modrý kód. V 239. epizodě nazvané "Vada na kráse" si zahrál trenéra střelby.

Ke zhlédnutí zde.

Foto: FTV Prima

12. října 2020

Otevřený dopis Daniela Hůlky prezidentovi 

Daniel se rozhodl napsat a zveřejnit otevřený dopis Miloši Zemanovi, prezidentovi České republiky. Dopis ke stažení zde

12. září 2020

Změny v některých termínech představení

V Kalendáři došlo k drobným úpravám termínů divadelních představení (Kat Mydlář, Dracula), ve kterých Dan do konce roku vystoupí. Prosíme vás o pochopení a porozumění - doba pro kulturu není zrovna příznivá, snažíme se s alternacemi domluvit jak se dá tak, aby každý měl maximum možné práce za spoustu zrušených akcí. Moc děkujeme a Daniel se na vás těší v divadle. 

31. července 2020

Známé i méně známé skladby Antonína Dvořáka

Známé i méně známé skladby Antonína Dvořáka v podání sametových mužských hlasů ceněných doma i v zahraničí. Společný koncert Daniela Hůlky a Vladimíra Chmela k poctě jednoho z největších Čechů. Na programu jsou Biblické písně, Cikánské melodie nebo legendární Rusalka, a to v prostředí barokního sálu Michnova letohrádku (vila Amerika) na Novém městě pražském. Umělecký zážitek bude okořeněn povídáním obou umělců o jejich celoživotním setkávání s Dvořákovým dílem. Vstup do expozice Muzea Antonína Dvořáka je zahrnut v ceně vstupenky. Vstupenky zde.

 

8. července 2020

Kleopatra v Brně v říjnu a listopadu

Do kalendáře byly přidány nové termíny v říjnu a listopadu 2020, ve kterých Dan vystoupí jako C​aesar v muzikálu Kleopatra v brněnské Zoner BOBYHALL.

 

2. července 2020

Koncert "Ve jménu Ivety" přesunut na duben 2021

Vzpomínkový koncert k poctě Ivety Bartošové, nazvaný "Ve jménu Ivety", na kterém Daniel spolu s kolegy zazpívá, byl přesunut na 17. duben 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Nové vstupenky do pražské Lucerny je možné zakoupit zde.

 

27. června 2020

Videa z konkurzů do muzikálu Robinson Crusoe

V Divadle Na Maninách proběhly konkurzy do muzikálu Robinson Crusoe. Dan během nich zazpíval ústřední písničku "Šťastný návrat" (video zde) a poskytl několik rozhovorů. ​Rozhovor pro Super.cz ke shlédnutí zde a rozhovor pro Blesk TV zde

Foto: Radek Janda - Musical.cz

 

17. června 2020

Dracula na hradech a zámcích - nový termín!

Dracula v krásném prostředí českých hradů a zámků, to je nezapomenutelný zážitek! Draculu můžete v následujících měsících vidět na zámku v Kroměříži (26. a 27. 6.), na hradě Loket (7. 8.) a na zámku v Třeboni (14. 8.). Nově byl přidán také termín 20. 8., kdy legendární upír přijde zazpívat svůj příběh do zahrad pražského Trojského zámku. Vstupenky zde.

 

14. června 2020

Nové termíny - Muž se železnou maskou

Do kalendáře přibylo pět listopadových termínů muzikálu Muž se železnou maskou, ve kterých Daniel v Divadle Broadway ztvární roli mušketýra Aramise.

4. června 2020

Turné s Alexandrovci v květnu 2021

Je nám potěšením oznámit, že Daniel bude hostem na turné legendárního sboru Alexandrovci v květnu 2021.

Termíny 12 koncertů po celé České republice najdete zde.

2. května 2020

"Miniturné" po domovech seniorů a hospicích

Daniel během třídenního "miniturné" po domovech seniorů a hospicích v Libereckém kraji zazpíval celkem 144 písní. Na píseň  "Nespravedlivý Bůh", z muzikálu Dracula, zaznamenanou 

Českým rozhlasem Liberec, se můžete podívat zde

10. března 2020

Belcanto ve Zlíně

Už jste viděli jedinečné hudební představení Belcanto v opeře a muzikálu? Čtveřice interpretů Tereza Mátlová, Petr Berger, Daniel Hůlka a Vladimír Chmelo vystoupila již ve velkých halách v Brně, Liberci a Pardubicích. Aktuálně byl přidán termín říjnového koncertu ve Zlíně.

Vstupenky zde.

Foto: KVArt Production s. r. o.

© 2020, Barbora Klement Hůlková

Foto: Lenka Hatašová, Linda Orlík, KVArt Production s. r. o.,  Martin Paldus, Michal Pacák, Gabriela Klementová, archiv Daniela Hůlky